Poradnik Kosmetyczny

Regulamin usług w naszym Gabinecie

regulamin.jpg

 Przy rezerwacji terminu należy podać numer kontaktowy, informację na jaką usługę się zapisujemy oraz informację co do braku przeciwwskazań do zaplanowanego zabiegu.

 Gdy stan faktyczny będzie różnił się od zapisanego, Kosmetyczka ma prawo odmówić wykonania zabiegu ze względów zdrowotnych pacjentki lub obiekcji natury estetycznej.

 Nie ma możliwości wykonania innej usługi niż ta, na którą zapisała się Klientka.

 Przy zapisie należy wpłacić zadatek w wysokości 50-100zł na konto bankowe numer:

09 2530 0008 2100 1068 5568 0001 Nest Bank.

 Zadatek jest bezzwrotny ponieważ jest zabezpieczeniem czasu i materiałów zabiegowych usługodawcy. Wizytę można przełożyć tylko jeden raz informując o tym przynajmniej 48 godzin przed terminem.

 Zapisanie i stawienie się Klientki na zabieg jest jednocześnie oświadczeniem, iż nie występują u niej przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, na który rezerwowała termin.

 Jeden dzień przed wizytą Klientka otrzymuje SMS z przypomnieniem oraz prośbą o potwierdzenie wizyty.

 Brak potwierdzenia jest równoznaczny ze zrezygnowaniem z usługi.

 Wizytę należy umawiać „z wizyty na wizytę”. Gwarantuje to możliwie najdogodniejszy termin dla Klientki.

 Kosmetyczka ma prawo odmówić wykonania usługi, gdy Klientka oczekuje wykonania zabiegu, który może okazać się szkodliwy dla samej Klientki (np. przyjęcie zbyt dużej ilości wypełniacza).

 Na zarezerwowane wizyty należy stawiać się nie później niż w wyznaczonym czasie.  W przypadku spóźnienia powyżej 15 minut, Klientka musi liczyć się z odmową wykonania zabiegu w danym dniu i ustalenie nowego terminu. Za zarezerwowany oraz niewykorzystany czas naliczona zostanie kwota będąca wartością wpłaconego zadatku.

 W przypadku opóźnienia zabiegu z winy Kosmetyczki lub przedłużającej się wizyty poprzedzającej Klientki, zabieg będzie wykonany według algorytmu zabiegowego.

 Przełożenie umówionej wizyty na prośbę Klientki będzie możliwe tylko na najbliższy wolny termin przewidziany w terminarzu, lecz nie później niż 30 dni od pierwotnego terminu zabiegu.

 Gabinet zastrzega sobie prawo do odwołania zabiegu z jednoczesną zmianą jego terminu lub możliwością umówienia nowego terminu w późniejszym czasie, o czym Klientka zostanie wcześniej poinformowana. Istnieje także możliwość odwołania wizyty bez gwarancji zmiany zarezerwowanego terminu na inny dzień z powodu ważnej sytuacji losowej (np. awarii elektrycznej, wodociągowej, choroby kosmetyczki, śmierć bliskiej osoby).

 Po godzinach pracy gabinetu (podane na Facebooku fanpage, Google oraz stronie internetowej) nie gwarantujemy odpowiedzi na wiadomości tekstowe. W przypadku nie otrzymania odpowiedzi do dnia następnego, Klientka proszona jest o ponowienie wiadomości.

 Każda Klientka ma prawo wglądu do regulaminu i cennika usług kosmetycznych w gabinecie.

 Gabinet zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie i zobowiązuje się do poinformowania o zmianach każdą Klientkę.

Wszystkie przypadki, które nie zostały uwzględnione w regulaminie salonu będą zawsze rozpatrywane z chęcią osiągnięcia kompromisu i zadowolenia, zarówno Klientek jak i Gabinetu.

Rodzaje skóry - pielęgnacja...

typt_skory.jpg

 

Skóra jest największym narządem naszego ciała i jest narażona na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych. Składa się ona z trzech warstw : naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Bierze udział w wielu ważnych dla naszego funkcjonowania procesach: chroni nas przed szkodliwymi czynnikami mechanicznymi, fizycznymi, chemicznymi, biologicznymi; wspomaga regulację immunologiczną, wodno-elektrolitową oraz termoregulację, jest też narządem czucia. Ze względu na te ważne funkcje wymaga ona porządnej pielęgnacji, uzależnionej ściśle od tego, jaki rodzaj skóry posiadamy. Nieprawidłowa pielęgnacja, używanie produktów niedopasowanych do naszego typu cery może powodować zaburzenia jej funkcjonowania i systematycznie pogarszać jej stan. Wiele z nas tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z posiadanego rodzaju skóry i traktuje ją kosmetykami, które zaburzają jej funkcjonowanie, powodując, że jej wydajność jako bariery oddzielającej na od szkodliwego otoczenia znacznie spada. Aby zdiagnozować swój typ cery najlepiej udać się do kosmetyczki, która dzięki odpowiednim przyrządom sprawdzi poziom nawilżenia skóry, jej pH, czy też obejrzy ją pod lampą Wooda. Jeżeli nie mamy szansy udać się po taką poradę, weźmy lusterko i w świetle dziennym dokładnie przyjrzyjmy się naszej skórze.

Jak odpowiednio pielęgnować swoją cerę?

Skóra sucha

To taka, która ma niską zawartość wody w naskórku, co powoduje zaburzenia białek naskórkowych – stają się one bardziej kruche a skóra jest bardziej podatna na złuszczanie i pęknięcia. Jakie są cechy skóry suchej ? Przede wszystkim – jej powierzchnia jest nierówna, w dotyku jest szorstka. Zazwyczaj jest matowa, blada, a przez cienką skórę prześwitują naczynia krwionośne. Ponadto często osoby ze skórą suchą skarżą się na uczucie tzw. ściągnięcia po umyciu twarzy wodą czy tez mydłem.

Jak wygląda pielęgnacja skóry suchej ?

Przede wszystkim musi ona unikać słońca, ponieważ uszkadza ono barierę ochronną naskórka. Dlatego ważne jest, aby stosować kremy zawierające filtry UV nawet przez cały rok. Z kolei suche i mroźne powietrze powoduje utratę wody z naskórka, nasilając suchość skóry, dlatego częste i odpowiednio dobrane do pory roku i warunków atmosferycznych nawilżanie jest konieczne, aby zachować komfort i uniknąć podrażnień i pęknięć. Stosując środki do mycia twarzy oraz toniki musimy zwracać uwagę na to, aby były przeznaczone do suchej skóry – nie zawierają one silnych detergentów i często posiadają substancje nawilżające. Ważnym i nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji powinien być krem na dzień. Jego stosowanie powoduje wygładzenie i zmiękczenie naskórka, przywracając mu jego właściwości ochronne. Taki krem powinien zawierać składniki nawilżające, tworzące ochronną warstwę okluzyjną; są to: kolagen, kwas hialuronowy, kwas piroglutaminowy ( PCA ), sorbitol, gliceryna, pantenol, kwas mlekowy, kwas glikolowy, mocznik czy glikol propylenowy, oleje mineralne ( np. parafina), pochodne sylikonowe, stałe woski. Ponadto dobrze, aby znalazły się w kremie składniki uzupełniające brakujące elementy naszej skóry, takie jak ceramidy, cholesterol i kwasy tłuszczowe. Na noc również powinniśmy stosować kremy – są one trochę bardziej ciężkie niż te na dzień, ale świetnie poprawiają kondycję skóry suchej. O jej nawilżenie można dbać w salonie kosmetycznym oraz w domu z użyciem odpowiedniego sprzętu. Zabiegi polecane do skóry suchej to min.: mikrodermabrazja (zabieg wykonywany tylko przez przeszkoloną kosmetyczkę), sonoforeza, jonoforeza, maski nawilżające, zabiegi z użyciem płatów kolagenowych, mezoterapia bezigłowa oraz elektroporacja.

Skóra tłusta

Cera tłusta charakteryzuje się nadmierna aktywnością gruczołów łojowych, które wydzielając nadmiar łoju powodują jej świecenie; naskórek jest pogrubiony, co nadaje skórze ziemisty kolor, często pojawiają się zaskórniki. Taka cera podatna jest na czopowanie ujść gruczołów łojowych, co prowadzi do miejscowych stanów zapalnych i powstawania mało estetycznych krost. Taki typ cery jest dość problematyczny – wiele z nas popełnia podstawowy błąd, silnie i ciągle taką cerę matując. Takie działanie powoduje jeszcze większe nasilenie wydzielania sebum i łoju, co skutkuje pogorszeniem stanu cery. Preparaty do pielęgnacji, których używamy, powinny zawierać składniki regulujące wydzielanie sebum ( retinoidy, inhibitory 5-alfa-reduktazy, kwas azelainowy, witamina B6 czy związki cynku), utrzymujące odpowiednie pH skóry ( toniki przeznaczone do cery tłustej), zawierające składniki bakteriobójcze ( terpeny, fenol, flawonoidy, olejek z drzewa herbacianego), łagodzące ( panthenol, terpeny, wyciąg z aloesu, nagietka, zielonej herbaty), złuszczające ( kwas glikolowy czy salicylowy). Na skórze tłustej możemy wykonać wiele zabiegów, które pomogą nam odświeżyć jej wygląd i zminimalizować ryzyko występowania krost i stanów zapalnych; są to : mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, peeling kawitacyjny z wtłaczaniem specjalnych żeli przeznaczonych do pielęgnacji cery tłustej, złuszczanie kwasami ( migdałowym, salicylowym, pirogronowym), ultradźwięki z dodatkiem ampułek normalizujących wydzielanie sebum.

Skóra naczyniowa

To skóra wrażliwa – na bodźce zewnętrzne ( wiatr, mróz, słońce) oraz wewnętrzne ( stres, wysiłek fizyczny) reaguje zaczerwienieniem. Ponadto bardzo często pojawiają się na niej pękające naczynka, charakteryzujące się nadmierną kruchością. Przyczyny skóry naczyniowej to przede wszystkim predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie tętnicze. Produkty do pielęgnacji twarzy powinny być przeznaczone do skóry wrażliwej. Ważne jest, aby taką cerę nawilżyć i wzmocnić jej barierę lipidową oraz ograniczyć kruchość naczynek. Dlatego szukajmy takich kosmetyków, które zawierają oleje roślinne, nienasycone kwasy tłuszczowe, bioflawonoidy, witaminę C, B3, B5, E: czyli rutyny, wyciągu z kasztanowca zwyczajnego, z owoców cytrusowych, miłorząbu japońskiego oraz kwasu laktobionowego czy olejka różanego. Nie powinniśmy myć skóry naczynkowej gorącą wodą – obciąża to kruche naczynia krwionośne i może spowodować ich pękanie. Preparaty myjące powinny być hipoalergiczne i zawierać wyciągi roślinne z arniki, oczaru wirginijskiego, lukrecji, itp. Dla tego rodzaju cery również przeznaczone, a nawet wskazane, są odpowiednie zabiegi kosmetyczne, z zastosowaniem preparatów odpowiednio wzmacniających naczynka. Warto w takim przypadku poddać się zabiegowi jonoforezy i sonoforezy, które ułatwiają wnikanie w głąb skóry substancji aktywnych.

Skóra dojrzała

Jest to skóra, na której zaczęły pojawiać się zmarszczki, nastąpiła utrata elastyczności, koloryt jest nierówny, pory są rozszerzone. Warto w kontekście tego typu cery skupić się na profilaktyce przeciwstarzeniowej i postarać się, aby jak najdłużej nasza skóra pozostała bez zmarszczek. Podstawą jest ochrona przed promieniowaniem UV – główną przyczyną starzenia się skóry, poprzez codzienne stosowanie odpowiednich filtrów. Inne składniki preparatów do pielęgnacji, o charakterze przeciwstarzeniowym to głównie antyoksydanty, niszczące wolne rodniki ( witaminy A, E, C, B3); koenzym Q10 regulujący przemiany metaboliczne komórek; kwas liponowy, będący naturalnym przeciwutleniaczem, flawonoidy, karotenoidy, peptydy, alfa i beta hydroksykwasy. Tego typu pielęgnacja musi być wykonywana systematycznie i z cierpliwością. Wskazane jest, abyśmy regularnie wykonywali takie zabiegi jak : mikrodermabrazja, mezoterapia bezigłowa, peelingi z kwasami, peeling kawitacyjny, sonoforeza i jonoforeza z wtłaczaniem preparatów anti-aging,

Każda cera potrzebuje indywidualnej pielęgnacji, dlatego jeżeli chcemy utrzymywać ją w dobrej kondycji, stosujmy preparaty odpowiednio dobrane do naszego typu skóry.

Domowe sposoby pielęgnacji dłoni...

hhyt543x3.jpg

 

Dłonie są najbardziej spracowaną częścią naszego ciała. Narażone na szkodliwe działanie detergentów, niskich i wysokich temperatur powietrza oraz wody nie mają łatwego zadania. Częste ich mycie (bo przecież higiena przede wszystkim) skutkuje dodatkowym wysuszeniem, podrażnieniem czy nadmierną wrażliwością.

 Pierwszą zasadą jest właściwe mycie rąk. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale dłonie nie lubią zbyt ciepłej, ani zbyt zimnej wody. Zawsze myj ręce w ciepłej wodzie, używaj delikatnego mydła natłuszczającego, pozbawionego sztucznych barwników i substancji zapachowych. Doskonałym wyborem będą mydełka dla dzieci, choć droższe, są naturalne i bezpieczne dla skóry.

 Nigdy też nie powinnaś zapominać o systematycznej pielęgnacji dłoni. Kremy do rąk stosuj po każdym myciu. Bardzo ważne jest, abyś zmieniała krem w zależności od pory roku i panujących warunków atmosferycznych. Krem nawilżający sprawdzi się na lato i ciepłe dni, w zimę i chłodne dni obowiązkowo przed wyjściem na dwór stosuj krem półtłusty, a nawet tłusty. I nie zapominaj o smarowaniu rąk przed snem. Możesz nałożyć bawełniane rękawiczki, dzięki którym substancje odżywcze i regenerujące kremu lepiej wnikną w głąb skóry dłoni, rano zachwycisz się efektem jedwabiście gładkiej i niesamowicie miękkiej skóry rąk.

 Domowy peeling dłoni wykonany najprostszym chyba możliwym sposobem, bo z użyciem cukru lub soli z dodatkiem oliwy lub wody w proporcjach 1:1, to doskonałe rozwiązanie do stosowania raz w tygodniu. Po takim zabiegu dłonie są przygotowane na kremy czy inne kuracje pielęgnacyjne.

Domowa pielęgnacja dłoni to także inne sposoby.

Jakie składniki zasługują na uwagę?

- oliwa z oliwek nawilża oraz wygładza

- sok z cytryny wybiela, wygładza i wzmacnia skórę oraz paznokcie

- miód natłuszcza, łagodzi podrażnienia i suchość dłoni

- mleko nawilża, odżywia oraz działa przeciwzmarszczkowo

Propozycje na skuteczne zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni:

- do miseczki wlej szklankę ciepłego mleka, im więcej procentowe tym lepiej, rozpuść łyżkę naturalnego miodu i dodaj sok z połowy cytryny. W tak przygotowanym roztworze zanurz swoje dłonie i zafunduj im 15 minutową kąpiel. Następnie opłucz dłonie ciepłą wodą i dokładnie je wytrzyj.

- do miseczki wlej szklankę ciepłej przegotowanej wody, dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek, opcjonalnie łyżeczkę oleju słonecznikowego, jeśli akurat znajdziesz w kuchni, i podobnie jak poprzednio mocz dłonie 15 minut, opłucz ciepłą wodą, a na koniec wytrzyj. Do takich mikstur nie zaszkodzi dodać witaminy A i E w płynie – do kupienia w każdej aptece. Witaminy te nie bez powodu występują praktycznie w każdym jednym suplemencie diety na polepszenie kondycji włosów, skóry i paznokci.

Podobno wygląd dłoni świadczy o wieku kobiety i o tym, czy o siebie dba. Wybór metody zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań, ale jedno jest pewne – o dłonie trzeba dbać i to systematycznie.

Zdrowy wygląd bez makijażu...

zdrowy_wyglad_bez_makijazu.jpg

 

Każda z nas ma inną cerę, a co za tym idzie – ma też odmienne potrzeby. Stan naszej skóry zależy od wielu czynników : predyspozycji genetycznych, wieku, płci, zabarwienia, nawodnienia. Jednak bez względu na to, czy nasza skóra jest tłusta, sucha czy naczynkowa – podstawowym elementem pielęgnacji jest jej dokładne oczyszczanie. Dziś nie ma pięknej, zadbanej i promiennej cery bez pielęgnacji – owszem, kosmetyki kolorowe są w stanie zatuszować niedoskonałości, ale to zabiegi pielęgnacyjne pozwalają nam dziś czuć się dobrze i pewnie bez makijażu.

Podstawowym błędem jaki wiele z nas popełnia jest niedokładne oczyszczenie skóry. Zazwyczaj polega ono na usunięciu makijażu wacikiem nasączonym mleczkiem do demakijażu i przetarciu skóry tonikiem, a to niestety nie wystarczy.

Czym skutkuje niedokładne oczyszczanie skóry ?

Szeregiem problemów. Nasza cera nie ma lekko – na co dzień traktowana jest makijażem, osiadają na niej niewidoczne dla nas zanieczyszczenia środowiskowe (smog), jest wystawiona na działanie zimna, wiatru czy ostrego słońca. Resztki kosmetyków i zanieczyszczeń których dokładnie każdego wieczora nie usuniemy powodują zatykanie się ujść gruczołów łojowych, powodując powstawanie krost oraz mogą nasilać stany zapalne w przebiegu takich schorzeń jak trądzik. Cera staje się szara, traci blask i wygląda na starszą. Ponadto trudniej jest jej walczyć z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do niszczenia włókien kolagenowych w skórze powodując jej przedwczesne starzenie.

Jak oczyszczać swoją cerę aby wyglądała świetnie każdego dnia ?

Pielęgnacja w domu: warto zmywać makijaż zaraz po przyjściu do domu, aby nie męczyć naszej skóry. Twarz powinna zostać przetarta wacikami nasączonymi odpowiednim produktem do demakijażu, a najlepiej płynem micelarnym ( usuwa dobrze zarówno kosmetyki kolorowe, wodoodporne oraz inne zanieczyszczenia). Następnie, aby wyrównać pH skóry, należy potraktować ją tonikiem dopasowanym do naszego rodzaju cery. Dwa do trzech razy w tygodniu powinno się wykonać peeling skóry twarzy ( enzymatyczny lub drobnoziarnisty – zależnie od tego, jaką cerę posiadamy).

Następnie na tak oczyszczoną skórę można nałożyć inne produkty pielęgnacyjne, takie jak ampułki, maski czy kremy. Lepiej oczyszczona skóra zaabsorbuje więcej potrzebnych jej składników!

Przebarwienia i jak z nimi walczyć?...

przebarwienia.jpg

Przebarwienia, to nieregularne plamy o zabarwieniu od jasnobrązowego do bardzo ciemnego, występujące na skórze twarzy oraz innych częściach ciała: grzbiety dłoni, kark, szyja, dekolt, plecy. Przebarwienia powstają na skutek zmian hormonalnych, zaburzeń pracy wątroby, zmian trądzikowych oraz nadmiernego opalania, zażywania leków fotouczulających, mogą się również tworzyć w związku z procesami starzenia się skóry. Wyróżniamy kilka typów przebarwień. Najczęściej występujące to:

 piegi - pojawiają się na twarzy, dekolcie, grzbietach dłoni, karku. Zwykle są jasnobrązowe, nieregularne, drobne

 plamy soczewicowate - powstają w miejscach wystawionych na słońce (twarz, ręce, szyja). Mają nieregularny kształt, równomierne zabarwienie, od brązowego do prawie czarnego

 melasma - przebarwienia o nieregularnym kształcie i barwie od jasno- do ciemnobrązowej. Występują symetrycznie po obu stronach twarzy np. czole, policzkach, nad górną wargą

Najczęściej przebarwienia usuwamy poprzez złuszczanie naskórka przy pomocy różnych kwasów, mikrodermabrazję, laseroterapię, stosowanie kremów wybielających zawierających hydrochinon, kwas kojowy, tretinoinę.

Sposoby domowe to przecieranie skóry sokiem z cytryny, nakładanie różnych maseczek, np. ze skórki ze świeżego ogórka i jogurtu naturalnego, lub zmiksowanego miodu z jogurtem, stosowanie maślanki (zawiera naturalny kwas mlekowy).

Walkę z przebarwieniami najlepiej rozpocząć jak najszybciej po ich powstaniu. Idealną porą roku na usuwanie przebarwień jest jesień. Wtedy słońce nie jest już tak intensywne i przebarwienia są najciemniejsze.

Rodzaje i typy zmarszczek...

arthyt99.jpg

Rodzaje oraz typy zmarszczek wyróżnia się ze względu na ich przyczyny powstawania oraz miejsce lokalizacji.

Mimo że występują w różnych częściach naszego ciała, największą uwagę przykuwają te znajdujące się na twarzy.

Ze względu na przyczyny powstawania wyróżnia się:

zmarszczki mimiczne - powstają jako pierwsze, między 25 a 30 rokiem życia. Powstają podczas ruchów mięśni twarzy, a więc związane są z mimiką. Często lokalizują się pomiędzy nosem, a ustami, wokół oczu oraz na czole.

zmarszczki senne - powstają na skutek układania się skóry podczas spania. Przypominają nieco odcisk, który z upływem czasu utrwala się na twarzy. Początkowo wykazują tendencję do rozprostowywania się po kilku minutach od przebudzenia. Jednak wraz z upływem czasu, ciągłe zagniatanie skóry utrwala się w postaci zmarszczek sennych.

zmarszczki posłoneczne - pojawiają się na skórze w wyniku szkodliwego działania słońca. Często towarzyszą im przebarwienia skóry lub odbarwienia.

zmarszczki grawitacyjne - spowodowane są naturalnym procesem starzenia się skóry.

Ze względu na miejsce występowania wyróżniamy:

zmarszczki na czole - zmarszczki pionowe (tzw. lwia zmarszczka), zwykle są to dwie, trzy pionowe zmarszczki występujące między brwiami, oraz zmarszczki poziome.

zmarszczki pod oczami - pojawiają się jako jedne z pierwszych, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka, a przez to podatna na działanie czynników zewnętrznych. Należy zaznaczyć, że zmarszczki pod oczami są wynikiem, nie tylko działania mimiki twarzy, ale również przesuszania się skóry.

kurze łapki - układają się w sposób promienisty w zewnętrznych kącikach oczu. Ich powstawaniu sprzyja silna praca mięśni oczu, które kurczą się między innymi podczas wykonywania ruchów mrużenia czy uśmiechania się.

zmarszczki marionetki - biegną one od kącików ust pionowo w dół. Powszechnie znane również jako zmarszczki smutku.

zmarszczki palacza - lokalizują się one nad górną wargą i biegną pionowo od skrzydełek nosa do granicy czerwieni wargowej. Zmarszczki te najbardziej ujawniają się kiedy usta przyjmują ułożenie jak do gwizdania. Na skórze pojawiają się po około 45 roku życia.

zmarszczki na szyi - naszyjnik Wenus – układające się poziomo w postaci podłużnych bruzd. Skóra indyka – jest wynikiem szybkiej utraty tkanki tłuszczowej pod skórą szyi.

zmarszczki na dekolcie - jak wiadomo, skóra na dekolcie jest bardzo cienka oaz delikatna. Dodatkowo jest ona uboga jest w kolagen oraz elastynę, które warunkują jędrność. Niemalże całkowity brak tkanki tłuszczowej sprawia, że w miejscu tym pojawiają się zmarszczki.

zmarszczki na dłoniach oraz stopach - głównie uwarunkowane są stanem skóry, ale również jej podłożem. Istotną przyczyną występowania jest zapadanie się skóry w zagłębienia, które wynikają z budowy anatomicznej naszego ciała.

Należy zaznaczyć, że proces powstawania zmarszczek jest fizjologicznym zjawiskiem naszego organizmu. Można jednak spowolnić jego postępowanie na wiele sposobów tak, aby skóra wciąż wyglądała na młodą. Jedną z podstawowych metod jest dobranie właściwej i systematycznej pielęgnacji domowej. Tu pomocą służą kosmetyki nowej generacji, szczególnie polecane są te, które w swoim składzie zawierają takie substancje jak koenzym Q10, kwas hialuronowy oraz komórki macierzyste. Działanie to należy uzupełnić o profesjonale zabiegi kosmetyczne oraz te związane z kosmetologią estetyczną.

Mezoterapia - rodzaje...

Barierą dla transportu najaktywniejszych składników jest naskórek, przez który część substancji nie przenika. Oznacza to, że tyl­ko niewielki procent substancji biologicznie czynnej dotrze we właściwe miejsce, a to za mało, aby uzyskać zadowalające efekty terapii. Aktywne składniki kosmetyku mogą ulec rozkładowi zarówno w trakcie transportu przeznaskórkowego, jak i na powierzchni skóry. Na biodostępność składników aktywnych ma wpływ wiele czynników, między innymi: wiek i stan skóry, stopień jej nawilżenia, budowa chemiczna substancji - jej zdolność do przenikania przez błony biologiczne skóry. Zwiększenie absorpcji substancji czynnych pozwala uzyskać właściwe i pożądane efekty pielęgnacyjne i estetyczne.

Z pomocą przychodzi stosowanie zabiegu Mezoterapii, który pozwala ominąć warstwę rogową naskórka i dostarczyć składnik aktywny bezpośrednio do żywych warstw naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.

Obecnie stosuje się następujące metody mezoterapii: igłową, mikroigłową i bezigłową.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

mezo_iglowa_2900903.jpg

Najstarszą z metod mezoterapii jest metoda iniekcji, czyli popularna mezoterapia igłowa. Zabieg polega na podaniu w formie iniekcji substancji czynnych. Iniekcje wykonywane są śródskórnie lub podskórnie. Iniekcję wykonuje się: metodą śródnaskórkową - najbardziej powierzchowna, wykorzystywana najczęściej w zabiegach biorewitalizacji skóry (mniej niż 1mm), techniką mikropęcherzyków - podawanie substancji na granicy skórno-naskórkowej; technikę tę najczęściej wykorzystuje się w korekcji zmarszczek w okolicy podoczodołowej, szyi i dekoltu, a także w odmładzaniu grzbietów dłoni oraz policzków (1mm) techniką nappage - nakłucia śródskórne podawane pod odpowiednim kątem punktowo - głębokie śródskórne i podskórne iniekcje. Obecnie mezoterapia zajmuje szczególne miejsce w dermatologii i kosmetologii, jako zabieg odmładzający, regeneracyjny, rewitalizujący, ujędrniający, wygładzający (twarz, szyję, dekolt, grzbiet dłoni), liftingujący (powieki), redukujący przebarwienia, trądzik, cellulit i rozstępy.

 

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

mezo_dermapen_58108925.jpg

To innowacyjna technologia do frakcjonowania skóry i wprowadzania aktywnych składników. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest sterylny i bezpieczny (jednorazowy kartridż z mikroigłami) ze względu na kontrolę długości igły oraz prędkości. Głowica pulsacyjnie uderza w skórę z prędkością około 4000-6000 uderzeń na minutę, wytwarzając regularne kanały frakcyjne.Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Sama nazwa wskazuje, że podczas zabiegu wykonywane są mikronakłucia (0,25-2mm - regulacja długości igły) i to one odgrywają znaczącą rolę w regeneracji naskórka. Dodatkowo podczas zabiegu zostają wprowadzone w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle, dzięki którym skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy poprawie. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia dużych skórnych naczyń krwionośnych, co minimalizuje zagrożenie powikłaniami w po­ staci krwiaków czy siniaków i znacznie skraca okres rekonwalescencji po zabiegu. Dlatego mezoterapia mikroigłowa szczególnie sprawdza się w bardzo delikatnych rejonach twarzy, jak np. okolice oczu.

mezo_dermaroller_58109735.jpg

Do mezoterapii igłowiej stosuje się również dermarollery - wyposażone są w dyski z zainstalowanymi igłami na rolce (około 300 cienkich i krótkich igieł: 0,25mm - 1mm). Pozwala to uzyskać ok. 500 000 mikrokanałów w ciągu 5 minut. Tworzy to niezwykle efektywny system przeznaskórkowego transportu substancji aktywnych. Zalety dermarollera: minimalne ryzyko alergii, krótki czas gojenia, dostosowana metoda dla każdego typu skóry, nie powoduje trwałych uszkodzeń.

Mezoterapia wykonywana za pomocą kartridża lub dermarollera może być alternatywą zabiegów mezoterapii igłowej. Skierowana jest również do pacjentów poszukujących zabiegów mniej inwazyjnych. Zabieg wykonuje się bez usuwania wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu proces gojenia się skóry następuje znacznie szybciej. W wyniku zabiegu zostaje również pobudzona naturalna synteza kolagenu w skórze.

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

mezo_beziglowa_d2e23ccf.jpg

Mezoterapia bezigłowa znalazła zastosowanie w profesjonalnej kosmetologii pielęgnacyjnej. Jest to jedna z metod zwiększania transportu przeznaskórkowego substancji biologicznie aktywnych zawartych w kosmeceutykach, koktajlach dedykowanych mezoterapii bezigłowej. Głównym zadaniem zastosowania tej metody jest zintensyfikowanie przenikania substancji aktywnych. Mezoterapia bezigłowa stanowi skuteczny sposób odmładzania i regeneracji skóry.

W metodzie stosuje się gotowe do użycia żele-koktajle do mezoterapii nieinwazyjnej zawierające wysokie stężenie czynników wzrostu, peptydów biomimetycznych i innych aktywnych składników odżywczych zamkniętych w nanokapsułkach. Substancje zawarte w żelach, ampułkach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do komórki, co powoduje wysoką efektywność terapii. W mezoterapii bezigłowej stosuje się terapię skojarzoną. Jednocześnie oddziałujące bodźce termiczne, mechaniczne, elektryczne lub też chemiczne zwielokrotniają skuteczność penetracji wprowadzanych składników aktywnych.

Skuteczność zabiegów zależy od: stopnia uwodnienia tkanki, grubości warstwy rogowej naskórka, ilości elektrolitów w tkankach, wielkości cząsteczki substancji aktywnej. Wśród aktywnych koktajli do tego typu mezoterapii znajdują się: witaminy, antyoksydanty, krzemionka, ekstrakty roślinne, kwas hialuronowy, substancje poprawiające ukrwienie, substancje rozjaśniające przebarwienia, substancje napinające.

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, w procedurach z wykorzystaniem różnych technik mezoterapii dostępnych na rynku ważna jest kompetencja i właściwy dobór techniki do zaistniałego problemu skórnego. Istotny jest zadowalający efekt terapeutyczny i pielęgnacyjny zgodny z oczekiwaniami klienta.

Czym są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego?...

frio2900903.jpg

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie – wraz z włóknami elastyny i kolagenu – decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego pełnią ponadto rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a już ich sama obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu.

Z wiekiem jego zawartość maleje, a w rezultacie – pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości, a kontur twarzy staje się mniej wyraźny. Ten proces można jednak skutecznie odwrócić stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy można podawać praktycznie w każde miejsce na ciele. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych zmarszczek, a gęstych – do modelowania twarzy i ciała. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 miesięcy wzwyż. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

Zastosowanie:

- wypełnianie zmarszczek

- wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

- modelowanie kształtu twarzy

- uwydatnianie policzków

- powiększanie i ujędrnianie ust

- uwydatnienie brody

- likwidacji cieni pod oczami

Kwas hialuronowy zawarty w preparatach jest całkowicie wchłaniany, a jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce. Rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne.

Jak dbać o makijaż permanentny po zabiegu?...

zalecenia_po_zabiegu_makijazu_permanentnego.jpg

Makijaż permanentny brwi jest rodzajem tatuażu, który imituje naturalny łuk brwiowy. Przy odpowiedniej pielęgnacji jego efekt jest długotrwały i estetyczny.

Ostateczny wygląd brwi po zabiegu zależy od stosowania się do zaleceń, związanych z pielęgnacją, unikaniem słońca i właściwą higieną. Skóra w okolicach brwi bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego jest zaczerwieniona, co ustępuje po dwóch – trzech godzinach. W miejscu podania znieczulenia skóra jest nieco jaśniejsza, co jest spowodowane obkurczeniem naczyń krwionośnych i zanika po ustaniu znieczulenia.

W następnych dniach skóry zaczyna się łuszczyć. Wówczas należy stosować się do ważnych wskazówek linergistki.Stosowanie wymienionych wytycznych jest niezwykle istotne, ponieważ w czasie rekonwalescencji w skórze zachodzą zmiany, które nie mogą być zakłócane przez nieodpowiednią pielęgnację:

 w ciągu 24 godzin od zabiegu brwi permanentnych należy delikatnie osuszać skórę z nagromadzonego osocza przy użyciu jałowego gazika

 zaleca się gojenie na sucho, bez stosowania preparatów natłuszczających. W razie dużego uczucia dyskomfortu można skorzystać z minimalnej ilości maści z witaminą A lub Bepanthenu

 należy pamiętać o spożywaniu dużej ilości płynów, w celu nawodnienia organizmu i nawilżenia go od środka

 skórę wokół brwi powinno się traktować ze szczególną ostrożnością, przy zachowaniu wysokiej higieny dłoni, co pozwoli uniknąć zakażenia

 należy unikać słońca przez minimum 6 dni od wykonania makijażu permanentnego i nakładać na twarz kremy z filtrem UV, ponieważ opalona skóra będzie rozjaśniała zaimplementowany barwnik

 po zabiegu konieczna jest tygodniowa rezygnacja z siłowni i miesięczna rezygnacja z solarium, sauny oraz basenu

 zabrania się własnoręcznego usuwania strupów, ponieważ to skutkuje  dłuższym gojeniem się ran

 zaleca się również unikanie gorących napojów, alkoholu oraz ostrych przypraw, ponieważ te rozrzedzają krew i powodują, że barwnik nie osadza się odpowiednio na skórze

 do przeciwwskazań należą też zabiegi peelingu chemicznego, mechanicznego, stosowanie mezoterapii oraz ostrzykiwania kwasem hialuronowym i toksyną botulinową przez ponad dwa miesiące

 po makijażu permanentnym warto zmienić pościel oraz ręczniki, w ciągu pierwszych dni zrezygnować z dentysty oraz fryzjera i nie narażać się na kontakt z chorymi

Dopigmentowanie oraz odświeżenie brwi permanentnych

W celu zachowania długotrwałego efektu, brwi należy dopigmentować. Zabieg ten jest wykonywany cyklicznie po mniej więcej miesiącu od pierwszego makijażu.

Czy każdej skórze potrzebny jest peeling i maseczka?...

1nn5dpoq4.jpg

Stosowanie peelingów i maseczek jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji daje komfort i uczucie dobrze oczyszczonej i zadbanej skóry. Każda kobieta- od tej borykającej się z problemem licznych zaskórników, po tę o skórze wrażliwej i alergicznej, znajdzie coś dla siebie. Nie można jednak przesadzać, bo zbyt często stosowane peelingi i intensywnie oczyszczające maski mogą przynieść nieoczekiwanie odwrotny skutek- podrażnić i przesuszyć.

Jak dobrać peeling i jak często go stosować?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest to kosmetyk niezbędny. Naskórek cały czas się odnawia, a stare, zrogowaciałe komórki obumierają. Peeling to najlepszy sposób, by pozbyć się ich z powierzchni skóry. W przeciwnym razie cera będzie zszarzała, szorstka, a pory zatkane. Szybciej pojawią się pierwsze zmarszczki. Taki stan uprzyjemnia życie bakteriom, a kremom utrudnia wnikanie w skórę.

Peeling nie tylko dokładnie oczyszcza skórę, ale także pobudza krążenie. Dzięki temu, preparaty nawilżające mają większe pole do popisu, więc nasze zabiegi przyniosą lepsze rezultaty. Peeling należy dobrać do rodzaju cery, tak jak i krem. Mając cerę normalną, tłustą lub mieszaną, rób peeling dwa razy w tygodniu. W przypadku wrażliwej lub suchej - w zupełności wystarczy raz.

Wyróżniamy cztery rodzaje peelingów - klasyczny, enzymatyczny, gommage oraz peel off. Poniżej znajdziecie charakterystykę każdego z nich oraz sugestie dotyczące przeznaczenia pod kątem rodzaju skóry:

Peeling klasyczny złuszcza naskórek mechanicznie, przy pomocy zawartych w nim mielonych łupin orzechów, pestek, cukru albo granulek syntetycznych. Będzie odpowiedni dla cery normalnej, mieszanej oraz tłustej. Do twarzy najlepiej wybierać peelingi klasyczne drobnoziarniste.

Skórze tłustej, mieszanej i normalnej dobrze zrobi także peeling gommage. Jest delikatny, ponieważ złuszcza przy pomocy drobno zmielonych zbóż. Sposób użycia tego rodzaju kosmetyku jest dość nietypowy - należy nałożyć go na twarz jak maseczkę, a gdy zaschnie - zetrzeć palcami i zmyć wodą.

Stan skóry normalnej i mieszanej poprawią także peelingi typu peel off. Zazwyczaj nazywane są one maseczkami. Mają postać przezroczystej mazi, którą nakłada się na buzię, omijając okolice oczu, a gdy wyschnie - zdejmuje.

Najłagodniejszym z peelingów jest enzymatyczny. Będzie doskonały w przypadku cery suchej, wrażliwej albo naczyniowej. Zawiera enzymy, np. z owoców papai, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. Należy nałożyć go na niezmoczoną skórę i po kilku minutach spłukać.

Stosując peeling zwróć uwagą na sposób jego wcierania. Mocniejsze ruchy wykonuj na czole, nosie i brodzie, czyli tam gdzie zazwyczaj gromadzą się większe ilości sebum, tworząc zaskórniki. Omijaj najwrażliwsze części twarzy - okolice oczu i ust. Maseczki oczyszczające należy stosować raz w tygodniu, aby nie doprowadzić do pojawienia się wysuszeń i podrażnień. Jeśli odczuwasz taką potrzebę, a twoja skóra dobrze reaguje na kosmetyk, możesz ich używać dwa razy w tygodniu. Bezpieczne w pełni są maseczki relaksujące i antystresowe, których możesz używać nawet codziennie przed snem. Ich konsystencja jest zazwyczaj kremowa, a zawarte w niej związki nawilżają, koją, chronią.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ